FÇK ME PËRPJEKJE INTENZIVE QË TË MBAHET KAMPIONATI I KOSOVËS

9:26 am

Presidenti i FÇK-së Avni Nuha, gjatë kësaj jave ka mbajturnjë seri takimesh me përfaqësues të institucioneve kompetente, me të cilët ka biseduar për rëndësinë e zhvillimit të kampionatit të Kosovës në çiklizëm. z. Nuha në serinë e këtyre takimeve, të enjten është takuar me drejtuesit e KOK, e poashtu edhe me përgjegjësit për siguri në Kosovë. Sipas ligjit aktual dhe situatës së krijuar në vend, aktivitetet si kjo e çiklizmit…

Read More >>

ÇIKLIZËM: ANULOHET TOUR OF KOSOVA, SHTYHET KAMPIONATI

10:12 am

Federata e Çiklizmit e Kosovës sot ka marrë lajmin e keq për anulimin e garës me prestigjioze të çiklizmit në vendin tonë, Tour of Kosova. Lajmin e ka bërë të ditur presidenti i Federatës së Çiklizmit të Kosovës Avni Nuha. Nuha ka thënë se Unioni Ndërkombëtar i Çiklizmit (UCI), ua ka dërguar protokollin për zbatimin e masave anti-Covid19, i cili është i paimplementueshëm në Kosovë, për shkak të specifikave dhe…

Read More >>

SHPRESË PËR ÇASJE MË NDRYSHE NDAJ ÇIKLIZMIT

8:24 pm

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se si do të duken shtigjet e reja të biçikleta që do të fillojnë në lagjen Dardania e do të vazhdojnë edhe në pjesë të tjera. Ahmeti publikoi një fotografi, duke theksuar se do të ketë barriera fizike në mes të shtegut dhe rrugës për automjete, transmeton Indeksonline. Federata e Çiklizmit e Kksovës e mirëpret dhe përshendet çdo iniciative që i…

Read More >>