DEKLARATA ZYRTARE – FEDERATA E ÇIKLIZMIT E KOSOVËS

12:46 am

Të nderuar, Federata e Çiklizmit e Kosovës dëshiron t’i falënderojë shumë të gjitha ekipet pjesëmarrëse, komisionerët ndërkombëtarë dhe kombëtarë, gjyqtarët, menaxherët e ekipit, vullnetarët, mediat dhe të gjithë anëtarët e komitetit organizues në edicionin e 19-të të Tour of Kosovo.Për tre ditë kemi përjetuar një garë fantastike dhe kilometra të mrekullueshëm të kaluar nëpër rrugët e autostradave të Kosovës. Për Federatën e Çiklizmit të Kosovës, është një përvojë e re…

Read More >>

TOUR OF KOSOVO • Day 2 • RESULTS

6:37 pm

2nd stage winners: (145 km) Morinë-Prishtinë-Hani ElezitKASTRANTAS Charalampos 3:35:12 (-10 seconds)DOGAN Yunis Emre 3:35:12 (-6 seconds)BERES Stanislav 3:35:12 (-4 seconds) Yellow kit • KASTRANTAS Charalampos Green kit • KASTRANTAS Charalampos White kit • Emiliano VILLA Who will win third (last) stage?

Read More >>

NJOFTIM ME RËNDËSI

8:50 pm

EVITONI QARKULLIMIN NËPËR AUTOSTRADA Të premten deri të dielën, evitoni qarkullimin nëpër autostradat e Kosovës TOUR DE KOSOVA 26-28.07.2019 E premte (26 korrik) • Trudë (kyçja e autostrafës nga Podujeva) ShkabajMorinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)Suharekë (rrethrrotullimi hyrje/dalje autostradë) E shtunë (27 korrik)Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)PrishtinëHani i Elezit E diel (28 korrik)Hani i ElezitPrishtinëTrudë (kyçja e autostradës nga Podujeva)Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)

Read More >>

GATI PËR “TOUR OF KOSOVA”

11:07 am

Presidenti i FÇK-së Avni Nuha, ka zhvilluar një takim me drejtuesit e lartë të Policisë së Kosovës në shtabin e përgjithshëm, e pastaj ai i shoqëruar nga Major Ismajl Fejzullahu dhe stafi i tij kanë inspektuar pikat e nisjes së etapës së parë të Tour of Kosova. Ata kanë lëvizur nga Sheshi Skenderbeu ku do të bëhet hapja solemne, në drejtim të rrugës UÇK dhe Arbëri (ish-Dragodan). Pastaj ata kanë…

Read More >>

TOUR OF KOSOVA GATI PËR EDICIONIN SPEKTAKULAR

11:02 am

Federata e Çiklizmit është e gatshme për edicionin e 19-të të garës më të madhe të çiklizmit në vendin tonë, Tour of Kosova. Sivjet për herë të parë, kjo garë është e pranuar ndërkombëtarisht dhe do të organizohet nën umbrellën e Federatës Botërore dhe asaj evropiane. Tour of Kosova është klasifikuar me shkallën 2.2 të vlerësimit, që i bie se është një shkallë tureve më të mëdha si ai i…

Read More >>

PËRGATITJE INTENZIVE NË PRAG TË TOUR OF KOSOVA

12:04 pm

Kombëtarja e Kosovës në çiklizëm po vazhdon përgatitjet për Rrethin e Kosovës (Tour of Kosova), në të cilin sivjet do të marrin pjesë mbi 130 çiklistë. Kombëtarja e drejtuar nga Flurim Shala, ka zgjedhur Shqipërinë për të kryer përgatitjet e rradhës, në mënyrë që të arrihet forma e dëshiruar për secilin prej anëtarëve të Kombëtares. Sipas udhëheqësit të kampit Gani Nuha, gjithçka ka shkuar sipas planit në ditët e para…

Read More >>

IMPORTANT INFORMATION • Official Hotel

8:44 pm

Dear participants in Tour of Kosova 2019 Official accommodation for all participants will be at Hotel “Princi i Arberit”. (Str. Asllan Pireva, 10000 Pristina). In same hotel will be held an official technical meeting prior to the race. Exact times will be published soon Cycling Federation of Kosova wishes you a nice trip and a warm welcome in Prishtina. https://m.facebook.com/hotelprinciiarberit/

Read More >>