Blerton Nuha ngadhënjen në Kavajë

1:08 am

Çiklisti i Kombëtares së Kosovës, Blerton Nuha, ngadhënjeu në garën e parë për vitin 2022.  Gara u mbajt në Kavajë të Shqipërisë, ku çiklistët treguan rivalitet në shteg.  Nuha u tregua më i shkathët se të tjerët, duke e zënë vendin e parë. Avni Nuha, kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, lavdëron rezultatin e Blertonit. “Gara e parë për vitin 2022 dhe rezultat befasues.  Morën pjesë nga Maqedonia, tre…

Read More >>

LAUREATËT: ÇIKLIZMI I SHPALLI MË TË MIRËT E VITIT

9:02 pm

Në një ceremoni solemne, FÇK i nderoi më të dalluarit e vitit 2021Gjithashtu klubet e regjistruara në Federatë përfituan biçikleta sportive dhe BMX nga fondi solidar i UCI-it për zhvillimin e çiklizmit në Kosovë. FÇK falenderon për mbështetjen e vazhdueshme MKRS-në, DKRS-në, Policinë e Kosovës, FSK-në. Gjithashtu falenderon edhe zëvendës ambasadorin e Ambasadës Holandeze, Peter Vander Bloemen për pjesëmarrje në ceremoni.

Read More >>

Nuha: Covidi-19 ka qenë një barrierë e madhe për çiklizmin në vitin 2021

4:57 pm

Çiklizmi si çdo sport tjetër ka pasur peripecitë e veta në vitin 2021, megjithatë ia dolën mirë. Avni Nuha, kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, tha se barrierë e madhe ka qenë dhe është përballja me pandeminë. Ai shpreson se ky vit do të jetë më i suksesshëm se ai paraprak.    “Siç e dijmë dhe jeni të njoftuar Federata e Çiklizmit e Kosovës ka pasur aktivitete goxha të…

Read More >>

Federata e Çiklizmit e Kosovës me rastin e festave të fundvitit organizoj darkë solemne me kryetarët e klubeve dhe antarët e Kryesisë

8:14 pm

Federata e Çiklizmit e Kosovës me rastin e festave të fundvitit organizoj darkë solemne me kryetarët e klubeve dhe antarët e Kryesisë së Federatës së Çiklizmit të Kosovës. Kryesia e Federatës së Çiklizmit është mirenjohës Presidentit të KOK-ut që na nderoj me prezencën e tij. Me këtë rast FÇK-ja shfrytëzoj rastin të bëj ndarjen e rekuizitave sportive për çiklistët e rinj ku përfitues ishin tē gjitha klubet qe janë të…

Read More >>

Kryetari Haliti nderohet me mirënjohje nga Federata e Çiklizmit të Kosovës

8:10 pm

Kryetari i komunës së Vitisë Sokol Haliti, ka pritur sot në një takim kryetarin e Federatës së Çiklizmit të Kosovës Avni Nuha. Në shenjë respekti për bashkëpunimin e mire, dhe organizimin e aktiviteteve të përbashkëta ndërmjet komunës së Vitisë dhe Federatës së Çiklizmit, kryetari Sokol Haliti u nderua me mirënjohje. Kryetari Haliti ka falënderuar Federatën e Çiklizmit, për bashkëpunimin që e kanë pasur ndër vite. Ai po ashtu tha se…

Read More >>

MTB KUPA GJAKOVA

10:01 pm

Klubi i Çiklizmit “Gjakova 137” në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizoj garën Çiklistike në kategorin MTB KUPA GJAKOVA 2021. Në garë morën pjesë 25 garues nga adhurusit e kësaj dicipline ku përshkruan gjatësin prej 15km epërshkruar me ngjitje të forte në maloren nga Gjakova deri tek Stanet e Golajve. Gara ishte e forte kryesisht me konkurencë në mesë garuesve Gjakovar dhe Ferizajas. Gara kaloj pa lëndime dhe…

Read More >>

DOWNHILL RACE GJERAVICA

5:22 pm

Gara e çiklizmit në disiplinen DOWNHILL, është zhvilluar me datën 2 dhe 3 tetor në Junik saktësisht në Bjeshkët e Nemuna, në një teren atraktiv dhe të përshtatshëm për zhvillimin e kësaj gare, meqë kjo garë kërkon terene specifike malore, terene të cilat lehtë mund të gjenden në bjeshket e Junikut, përreth Gjeravices. Fatmirësisht nuk ka pasur aksidente serioze, dhe ecuria e garës ka shkuar ashtu siç ishte planifikuar. Në…

Read More >>

Downhill Race GJERAVICA

8:58 pm

Klubi i Çiklizmit malorë ,,Mountain Bike Juniku’’ nga Juniku në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizon garën në çiklizëm në disiplinën ,,Downhill’’në bjeshkët e bukura të Junikut. Prandajë FÇK i bashkangjitet ftesës së klubit të Çiklizmit malorë ,,Mountain Bike Juniku’’ për të interesuarit për pjesëmarrje në këtë event sportiv do të mbahet me datë 02- 03.10.2021 në Junik. Për regjistrim mund të paraqiteni në numrin e telefonit të…

Read More >>

Delegacioni i Federatës së Çiklizmit të Kosovës merr pjesë në Kongresin e 190-të vjetor dhe merr mbështetje nga klubet belge

1:42 pm

Delegacioni i Federatës së Çiklizmit të Kosovës i përbërë nga Kryetari i Federatës, z. Avni Nuha dhe Sekretari i Përgjithshëm, z. Njazi Berisha përfaqësuan Federatën e Çiklizmit të Kosovës në Kongresin vjetor të 190-të me radhë dhe shënimin e 100 vjetorit të themelimit të Unionit Ndërkombëtar të – UCI të mbajtur më datë 24.09.2021 në Belgjikë. Gjatë periudhës së zhvillimit të kampionatit Botërore të mbajtur poashtu në Belgjikë nga data…

Read More >>