NJOFTIM • SIGURIMI SHËNDETËSOR

9:14 pm

Të nderuara klube dhe çiklistë, FÇK ju fton nesër (e hënë, 12.04.2021), deri në orën 16:00 të sillni në selinë e saj në Shtëpinë e Sporteve në Prishtinë, dokumentacionin për sigurim shëndetësor. Nga sigurimi do të përfitojnë sportistët, klubet dhe ata që çiklizmin e kanë pasion dhe rekreacion. Pagesa e sigurimit bëhet në zyren e FÇK-së. Ju mirëpresim!

Read More >>

U MBYLL ME SUKSES GARA E PARË E ORGANIZUAR NË SHTIME

9:13 pm

Shtimja per here te pare ne histori te kesaj komune, organizoi garen e ciklizmit “Pranvera ne Shtime”. Klubi Vjosa nga Shtimja ne bashkepunim me Federaten e çiklizmit të Kosoves, tubuan 69 çiklistë të moshave te ndryshme. Klube nga Kosova, por edhe nga Maqedonia e Veriut, ishin pjese e gares se pare te ketij lloji te mbajtur ne komunen me 27 mije banore. Ne sheshin kryesor te Shtimes, te gjithe beheshin…

Read More >>

ANULOHET GARA PËRSHKAK TË KUSHTEVE KLIMATIKE

3:34 pm

Edhe pse KÇ Gjakova 137 kishte bërë të gjitha përgatitjet për zhvillimin e garës së paralajmëruar për sot përshkak të reshurave të borës, gara u anulua. Anulimi është bërë në konsultim me referët dhe trajnerët e klubeve me qëllim për t’iu shmangur ndonjë aksidenti gjatë garës. Me këtë rast KÇ Gjakova 137 falenderon klubet që kanë udhëtuar nga qytete të ndryshme por mendimi i stafit të FCK është për ruajtjen…

Read More >>

Federata e Çiklizmit e Kosovës në bashkëpunim me klubin e çiklizmit “Gjakova 137”, organizon garën çiklistike (çiklizëm rrugor)

11:56 am

Federata e Çiklizmit e Kosovës në bashkëpunim me klubin e çiklizmit “Gjakova 137”, organizon garën çiklistike (çiklizëm rrugor) Aktiviteti mbahet të dielën më 04.04.2021 Pjesëmarrje në garë do të jenë 11 klube të regjistruara në Federatë si dhe të drejtë pjesëmarrjeje kanë edhe sportistët dhe sportistet, pasionist/e të sportit të çiklizmit. Itinerari i garës është; Gjakovë (nisja para hotel Pashtrikut) – Deçan – Carrabreg – Junik – Morinë (kufiri me…

Read More >>

FÇK MBAJTI MBLEDHJEN E PARË NË MANDATIN E RI

9:53 pm

Bordi i Federatës së Çiklizmit të Kosovës (FÇK), ka mbajtur të shtunën mbledhjen e parë, në mandatin e ri. Në këtë takim u diskutua për shumë çështje e procese me rëndësi që e presin çiklizmin në vitin olimpik, si dhe për organizimin e aktiviteteve të shumta, përfshirë garat zyrtare. Presidenti i rizgjedhur Avni Nuha, kërkoi nga të gjithë përkushtim e energji maksimale, për të tejkaluar fillimisht sfidat që sjell pandemia,…

Read More >>

NIS EDICIONI GARUES I ÇIKLIZMIT TË KOSOVËS

6:30 pm

Federata e Çiklizmit e Kosovës sot më datë 14 mars 2021 zyrtarisht bëri hapjen e edicionit garues për vitin 2021. Gara ishte mirë e organizuar nga ana e Federatës ku kontribut të çmueshëm dha Policia e Kosovës e cila e siguroj shtegun në mënyrë profesionale dhe nuk u regjistrua asnjë aksident gjatë garës. Pjesëmarrës ishin garuesit nga 11 klube të regjistruar në Federatë të kategoris për meshkuj dhe femra.  Është…

Read More >>

UNIONI EVROPIAN I ÇIKLIZMIT URON AVNI NUHËN

9:22 pm

Menjëherë pas marrjes së mandatit të ri në krye të FÇK-së, ndër urimet e para i ka dërguar edhe presidenti i Unionit Evropian të Çiklizmit (UEC) z. Enrico Della Casa. “Në emër të Bordit Menaxhues të Unionit Evropian të Çiklizmit, dua t’ju përgëzoj për rizgjedhjen tuaj si president i Federatës së Çiklizmit të Kosovës. Jam i sigurtë se ne do të vazhdojmë të punojmë së bashku për të mirën e…

Read More >>

AVNI NUHA FITON EDHE NJË MANDAT KATËR VJEÇAR

9:21 pm

Në kuvendin e punës dhe zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër presidentit aktual, Avni Nuha. Nga 30 delegat, 27 ishin të pranishëm, prej të cilëve 25 votuan për Avni Nuhën dhe 2 abstenuan. Pas punës voluminoze dhe me mjaft sukses, nga ndërkombëtarizimi, pjesëmarrja në Lojërat Olimpike për herë të parë, e deri te rritja e cilësisë dhe masovitetit, delegatët…

Read More >>