• Të dielën mbahet gara në çiklizëm “Zarushi 2018”
  • ZAVYALOV I HOLANDËS E FITON TOUR DE KOSOVA
  • HOLANDEZËT BINDËS, GARË E MADHE PËR VENDIN E DYTË
  • HOLANDEZËT DOMINOJNË EDHE NË ETAPËN E DYTË
  • MBYLLET ME SUKSES ETAPA E PARË E “TOUR DE KOSOVA 2018”

Të dielën mbahet gara në çiklizëm “Zarushi 2018”

NJOFTIM Të Dielen me 10.06 2018 Klubi i Çiklizmit ,,Gjakova 137’’ njofton të gjithë adhuruesit e sportit të çiklizmit se me datë 10.06.2018 në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizon edicionin e katër të garës çiklistike MTB – ,,Zarushi 2018’’. Gara do të zhvillohet në shtegun e po sa të rregulluar në parkun e qytetit prapa bibliotekes së qytetit dhe do të jetë e hapur për të gjithë…

Read More >>

ZAVYALOV I HOLANDËS E FITON TOUR DE KOSOVA

Inokenti Zavyalov i klubit WV Breda, e ka fituar edicionin e 18-të të Tour de Kosova. Gara më prestigjioze e çiklizmit në Kosovë, ka patur rivalitet të madh në katër etapa, ndërsa sot ma qenë pikërisht Zavyalov që e ka marrë vendin e parë në etapën e katërt, e njëherit edhe në plasmanin e përgjithshëm. Pas tij i dyti në konkurencën individuale ka dalë Daaf Koemans, ndërsa i treti Bart…

Read More >>

HOLANDEZËT BINDËS, GARË E MADHE PËR VENDIN E DYTË

Holandezët kanë patur fjalën kryesore edhe në etapën e tretë dhe të parafundit të edicionit të 18-të të Tour de Kosova. Skuadra e Bredas, e cila për herë të parë merr pjesë në garën më të madhe të ciklizmit në Kosovë, dominoi edhe në etapën e tretë të gjatë 115 km. Aventura në ditën e tretë të kësaj gare nisi nga Qendra e qytetit të Gjakovës, për të vazhduar në…

Read More >>

HOLANDEZËT DOMINOJNË EDHE NË ETAPËN E DYTË

Tour de Kosova, të premten ka vazhduar me etapën e dytë dhe më të gjatën e këtij edicioni. Nga Ferizaj, ciklistët pjesëmarrës kanë kaluar nëpër Shtime, Caralevë, Komoran, Skënderaj, e Klinë, për ta përfunduar në hyrje të qytetit të Gjakovës. Gara nisi me ritëm të mirë nga ekipi kosovar, I cili në kilometrat e para, u shoqërua shumë afër nga maqedonasit e bullgarët, derisa dukej se kanë mbetur në hije…

Read More >>

MBYLLET ME SUKSES ETAPA E PARË E “TOUR DE KOSOVA 2018”

Garues nga vendi, rajoni e mbarë Evropa kanë marrë pjesë në edicionin e 18-të të “Tour de Kosova”. Gara më prestigjioze e çiklizmit, ka nisur paraditen e së enjtes në Sheshin Skënderbeu në Prishtinë, për të vazhduar në relacionin Mramor-Novobërdë-Kamenicë-Gjilan-Ferizaj. Në këtë etapë të gjatë 115 km, garuesit janë përballur edhe me sfida të forta malore, ndërsa ekipi holandez Breda ka dominuar tërësisht. Pas 60km të parë grupi i liderëve…

Read More >>

Me 31 Maj fillon edicioni i garës ndërkombëtare në çiklizëm ,, Rrethi i Çiklistik I Kosovës’’ – 2018.

Me 31 Maj fillon edicioni i garës ndërkombëtare në çiklizëm ,, Rrethi i Çiklistik I Kosovës’’ – 2018. Pjesëmarrjen në këtë evinement sportive kanë konfirmuar  1 ekipë nga Hollanda, 2 ekipe nga Bullgaria, 2 ekipe nga Maqedonia, 2 ekipe nga Shqiperia, 1 ekip nga Mali Zi dhe Kombëtarja e Kosovës . Etapa e parë fillon me datë 31 Maj nga Sheshi Nënë Tereza në Prishtinë në ora 10:00 Itinerari I…

Read More >>

Rrethi i 75 Çiklstik i Shqiperisë -2018

Sot fillojë rrethi ndërkombëtarë çiklistikë,, 75th Tour of Albania’’ i cili do të kete 5 etapa duke filluar nga data 19-23 Maj 2018. Në këtë garë çiklisitke do të marrin pjesë 13 ekipe nga mbarë Europa ku ndër ta është edhe Kombëtarja e Kosovës e përbërë nga këta çiklistë: 1 Egzon Misini – Elitë, 2. Dragan Nikolcevic – Elitë, Ferki Haxhiu – Elitë, Samir Hasani – U23 dhe Gentrit Hajdari…

Read More >>

Unioni Europian i Çiklizmit dhuron donacion për Federatën e Çiklizmit të Kosovës

Unioni Europian i Çiklizmit dhuron donacion për Federatën e Çiklizmit të Kosovës Unioni Evropian i Çiklizmit (UEC) ka dhuruar një furgon si donacion për nevojat e Federatës së Çiklizmit të Kosovës (FÇK). Donacionin e ka pranuar kryetari i FÇK-së, Avni Nuha. “Me kënaqësi ju njoftojmë se sot kryetari i Federatës së Çiklizmit të Kosovës, z. Avni Nuha pranoi çelësat e një furgoni donacion nga Unioni Europian i Çiklizmit për nevojat…

Read More >>

Gara Çiklistike – Prizren

Sot filloi kampionati i Kosovës në Çiklizëm e cila është mbajtur në relacionin Prizeren-Xerxe-Gjonaj-Landovic 56km. Federata e Çiklizmit falenderon klubin e Çiklizmit Prizreni po ashtu policin e trafikut të Prizrenit dhe ambulancen. Gara e radhës është me datën 15.04.2018 ku nikoqir është klubi i ciklizmit “Lepenci” nga Shterpca. Federata e Çiklizmit e Kosovës i falenderon të gjitha klubet për pjesëmarrje.

Read More >>