• Takim zyrtar ne Plovdiv, kampionati europian i ciklizmit ne pistë!
  • Nënshkruhet Memorandumi i bashkëpunimit mes Agjencionit të Kosovës për Anti-Doping dhe FÇK-së
  • KAMPIONATI I KOSOVËS • Gara në kronometër
  • FUNDJAVA ME ÇIKLIZËM NË FERIZAJ
  • FÇK ME PËRPJEKJE INTENZIVE QË TË MBAHET KAMPIONATI I KOSOVËS

ÇIKLIZËM • Trepça nderon dëshmorin Avni Dedia

Sot me 15 shtator u mbajt gara memoriale në çiklizëm kushtuar dëshmorit të kombit Avni Dedia.Nën patronatin e kryetarit të komunes së Mitrovices Agim Bahtirit, në bashkëpunim me KÇ Trepça edhe këtë vit u mbajt gara memoriale në çiklizëm.Në këtë garë morën pjesë ekipet nga Shqipëria, Novi Pazari dhe Kosova. Federata e çiklizmit e falenderon klubin e çiklizmit “Trepça” për organizimin e keti eventi memorial e cila është hera e…

Read More >>

DEKLARATA ZYRTARE – FEDERATA E ÇIKLIZMIT E KOSOVËS

Të nderuar, Federata e Çiklizmit e Kosovës dëshiron t’i falënderojë shumë të gjitha ekipet pjesëmarrëse, komisionerët ndërkombëtarë dhe kombëtarë, gjyqtarët, menaxherët e ekipit, vullnetarët, mediat dhe të gjithë anëtarët e komitetit organizues në edicionin e 19-të të Tour of Kosovo.Për tre ditë kemi përjetuar një garë fantastike dhe kilometra të mrekullueshëm të kaluar nëpër rrugët e autostradave të Kosovës. Për Federatën e Çiklizmit të Kosovës, është një përvojë e re…

Read More >>

NJOFTIM ME RËNDËSI

EVITONI QARKULLIMIN NËPËR AUTOSTRADA Të premten deri të dielën, evitoni qarkullimin nëpër autostradat e Kosovës TOUR DE KOSOVA 26-28.07.2019 E premte (26 korrik) • Trudë (kyçja e autostrafës nga Podujeva) ShkabajMorinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)Suharekë (rrethrrotullimi hyrje/dalje autostradë) E shtunë (27 korrik)Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)PrishtinëHani i Elezit E diel (28 korrik)Hani i ElezitPrishtinëTrudë (kyçja e autostradës nga Podujeva)Morinë (kufiri Kosovë-Shqipëri)

Read More >>

GATI PËR “TOUR OF KOSOVA”

Presidenti i FÇK-së Avni Nuha, ka zhvilluar një takim me drejtuesit e lartë të Policisë së Kosovës në shtabin e përgjithshëm, e pastaj ai i shoqëruar nga Major Ismajl Fejzullahu dhe stafi i tij kanë inspektuar pikat e nisjes së etapës së parë të Tour of Kosova. Ata kanë lëvizur nga Sheshi Skenderbeu ku do të bëhet hapja solemne, në drejtim të rrugës UÇK dhe Arbëri (ish-Dragodan). Pastaj ata kanë…

Read More >>

TOUR OF KOSOVA GATI PËR EDICIONIN SPEKTAKULAR

Federata e Çiklizmit është e gatshme për edicionin e 19-të të garës më të madhe të çiklizmit në vendin tonë, Tour of Kosova. Sivjet për herë të parë, kjo garë është e pranuar ndërkombëtarisht dhe do të organizohet nën umbrellën e Federatës Botërore dhe asaj evropiane. Tour of Kosova është klasifikuar me shkallën 2.2 të vlerësimit, që i bie se është një shkallë tureve më të mëdha si ai i…

Read More >>

PËRGATITJE INTENZIVE NË PRAG TË TOUR OF KOSOVA

Kombëtarja e Kosovës në çiklizëm po vazhdon përgatitjet për Rrethin e Kosovës (Tour of Kosova), në të cilin sivjet do të marrin pjesë mbi 130 çiklistë. Kombëtarja e drejtuar nga Flurim Shala, ka zgjedhur Shqipërinë për të kryer përgatitjet e rradhës, në mënyrë që të arrihet forma e dëshiruar për secilin prej anëtarëve të Kombëtares. Sipas udhëheqësit të kampit Gani Nuha, gjithçka ka shkuar sipas planit në ditët e para…

Read More >>

IMPORTANT INFORMATION • Official Hotel

Dear participants in Tour of Kosova 2019 Official accommodation for all participants will be at Hotel “Princi i Arberit”. (Str. Asllan Pireva, 10000 Pristina). In same hotel will be held an official technical meeting prior to the race. Exact times will be published soon Cycling Federation of Kosova wishes you a nice trip and a warm welcome in Prishtina. https://m.facebook.com/hotelprinciiarberit/

Read More >>