Sot u mbajt etapa e dyte

9:09 pm

Sot u mbajt etapa e dyte me gjatësi të shtegut 140 kilometra e cila ishte shumë e mundimshme. Në kilometrin e pare iku ciklisti i mirënjohur dhe kampioni i shume tureve ndërkombëtare Esad Hasanoviq, i cili e ka madheshtu këtë ngjarje të rëndësishme. Hasanoviq mbi 95 kilometra ka qene i ndare prej grupit ku ka treguar një përgatitje të jashtëzakonshme. Ne emër të FCK-se falenderojme policine e Kosovës, njësitin e…

Read More >>

Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare

6:20 pm

Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare në relacionin :Prishtinë -Llukar -Mramar-Kamenic-Gjilan-Kllokot-Ferizaj , performanca e garës së sotme ishte shumë e fortë prej më të dalluarve sot ishin Çiklistët Holandez . Nesër në Etapen e dytë me gjatësi e shtegut 140km (Ferizaj-Shtime-Komoran-Skenderaj-Drenas-Shipol-Kline-Gjakove)do të jenë shtigjet më të gjata dhe më të forta ,Neser në etapen e 2 besojm që Çiklistët Kosovar do të bëjn më të…

Read More >>

NESËR FILLON TOUR DE KOSOVA

8:30 pm

Të enjten do të nisë edicioni I ri I garës më të madhe të çiklizmit në vendin tonë, Tour de Kosova. Për herë të parë sivjet është paralajmëruar edhe prania e çiklistëve nga Holanda, derisa poashtu pjesë e këtij aktiviteti do të jenë edhe ekipet nga Maqedonia, Mali I Zi, Shqipëria dhe Novi Pazari. Konkurente mjaft e fortë do të jetë edhe Kombëtarja e Kosovës në çiklizëm, e cila synon…

Read More >>