Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare

August 17, 2017

Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare në relacionin :Prishtinë -Llukar -Mramar-Kamenic-Gjilan-Kllokot-Ferizaj , performanca e garës së sotme ishte shumë e fortë prej më të dalluarve sot ishin Çiklistët Holandez . Nesër në Etapen e dytë me gjatësi e shtegut 140km (Ferizaj-Shtime-Komoran-Skenderaj-Drenas-Shipol-Kline-Gjakove)do të jenë shtigjet më të gjata dhe më të forta ,Neser në etapen e 2 besojm që Çiklistët Kosovar do të bëjn më të…

Read More >>

NESËR FILLON TOUR DE KOSOVA

August 16, 2017

Të enjten do të nisë edicioni I ri I garës më të madhe të çiklizmit në vendin tonë, Tour de Kosova. Për herë të parë sivjet është paralajmëruar edhe prania e çiklistëve nga Holanda, derisa poashtu pjesë e këtij aktiviteti do të jenë edhe ekipet nga Maqedonia, Mali I Zi, Shqipëria dhe Novi Pazari. Konkurente mjaft e fortë do të jetë edhe Kombëtarja e Kosovës në çiklizëm, e cila synon…

Read More >>

MBYLLET KAMPIONATI I KOSOVËS

June 29, 2017

Pas aventurës treditore dhe mbi 300km gare për tre ditë, është mbyllur me sukses edhe dita e tretë dhe njëherit e fundit e kampionatit të Kosovës në çiklizëm. Të enjten kanë qenë në aksion çiklistët e kategorive juniorë dhe kadetë. Spektakël në mesin e juniorëve dha anëtari i KÇ Prizreni, Ibrahim Buduri. Ai i kaloi 120km për 3 orë, 13 minuta e 23 sekonda. I dyti te juniorët doli Blerton…

Read More >>

RRAHIM MANI SHKËLQEN NË DITËN E DYTË

June 28, 2017

Çiklisti i AS Prishtina, Rrahim Mani ka rrëmbyer vendin e parë, në ditën e dytë të kampionatit të Kosovës në çiklizëm. Në distancën 150km, Mani ka treguar formë të mirë, edhepse një pjesë të madhe të garës ishte pjesë e grupit të dytë, derisa pak kilometra para fundit, kryesonte Luan haliti i Prizrenit. Kjo është rënditja e tre më të mirëve në kategorinë Elitë dhe U23. Kategoria ELITË 1. Rrahim…

Read More >>

U HAP KAMPIONATI I KOSOVËS NË ÇIKLIZËM

June 27, 2017

U HAP KAMPIONATI I KOSOVËS NË ÇIKLIZËM Me organizim të klubit të çiklizmit Prizreni dhe me mbështetjen e Federatës së Çiklizmit të Kosovës, është hapur kampionati i Kosovës në çiklizëm. Sfida e parë për rreth 40 çiklistë, ishte gara e kronometrit, në të cilën nga Prizreni deri ne Zhur, konkuruan 4 kategori. Në fund u arritën këto rezultate: Kategoria KADET: 1. Domenik Domgjoni (KÇ Prizreni) – 33:58min 2. Premtim Ademi…

Read More >>

Kryetari i Federatës së Ciklizmit të Kosovës, z.Avni Nuha, i ftuar në emisionin e mëngjesit në Radio Televizionin e Kosovës

June 20, 2017

Kryetari i Federatës së Ciklizmit të Kosovës, z.Avni Nuha, i ftuar në emisionin e mëngjesit në Radio Televizionin e Kosovës, për të diskutuar rreth problemeve, aksidenteve dhe vështirësive në trafik që çiklistët po ballafaqohen, konsideruar infrastrukturën aspak adekuate momentalisht. Për më shumë, shih videon më poshtë.

Read More >>

Kampionati i Kosovës në çiklizëm

June 19, 2017

Nën Organizimin e klubit çiklistik KÇ Prizereni nga Prizereni, dhe me mbështetje të Federatës së Çiklizmit të Kosovës, organizohet Kampionati i Kosovës në çiklizëm, në datat : 27 – 28 – 29 qershor, 2017. Fillimi i ketyre garave starton në ora 10 :00. Starti i kampionatit çiklistik do të jetë si në vijim : 27.06.2017 – GARA KRONOMETËR (të gjitha kategoritë) Shtegu: – Tek ATK (Tregu i Gjelbërt) – Bajram…

Read More >>