• Të dashur çiklistë dhe adhurues të çiklizmit
  • 🚴‍♂️ LAJM I FUNDIT • BREAKING NEWS
  • Nënshkruhet memorandumi me MKRS-në
  • KOMUNIKATË E FEDERATËS SË ÇIKLIZMIT TË KOSOVËS
  • BE i FÇK-së mori vendime të rëndësishme – u pranuan katër klube të reja, u vlerësua lartë mbështetja e UCI-t

Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare

Sot në edicionin e 17- te Çiklistik përfundoj Etapa e Pare në relacionin :Prishtinë -Llukar -Mramar-Kamenic-Gjilan-Kllokot-Ferizaj , performanca e garës së sotme ishte shumë e fortë prej më të dalluarve sot ishin Çiklistët Holandez . Nesër në Etapen e dytë me gjatësi e shtegut 140km (Ferizaj-Shtime-Komoran-Skenderaj-Drenas-Shipol-Kline-Gjakove)do të jenë shtigjet më të gjata dhe më të forta ,Neser në etapen e 2 besojm që Çiklistët Kosovar do të bëjn më të…

Read More >>

NESËR FILLON TOUR DE KOSOVA

Të enjten do të nisë edicioni I ri I garës më të madhe të çiklizmit në vendin tonë, Tour de Kosova. Për herë të parë sivjet është paralajmëruar edhe prania e çiklistëve nga Holanda, derisa poashtu pjesë e këtij aktiviteti do të jenë edhe ekipet nga Maqedonia, Mali I Zi, Shqipëria dhe Novi Pazari. Konkurente mjaft e fortë do të jetë edhe Kombëtarja e Kosovës në çiklizëm, e cila synon…

Read More >>

MBYLLET KAMPIONATI I KOSOVËS

Pas aventurës treditore dhe mbi 300km gare për tre ditë, është mbyllur me sukses edhe dita e tretë dhe njëherit e fundit e kampionatit të Kosovës në çiklizëm. Të enjten kanë qenë në aksion çiklistët e kategorive juniorë dhe kadetë. Spektakël në mesin e juniorëve dha anëtari i KÇ Prizreni, Ibrahim Buduri. Ai i kaloi 120km për 3 orë, 13 minuta e 23 sekonda. I dyti te juniorët doli Blerton…

Read More >>

RRAHIM MANI SHKËLQEN NË DITËN E DYTË

Çiklisti i AS Prishtina, Rrahim Mani ka rrëmbyer vendin e parë, në ditën e dytë të kampionatit të Kosovës në çiklizëm. Në distancën 150km, Mani ka treguar formë të mirë, edhepse një pjesë të madhe të garës ishte pjesë e grupit të dytë, derisa pak kilometra para fundit, kryesonte Luan haliti i Prizrenit. Kjo është rënditja e tre më të mirëve në kategorinë Elitë dhe U23. Kategoria ELITË 1. Rrahim…

Read More >>

U HAP KAMPIONATI I KOSOVËS NË ÇIKLIZËM

U HAP KAMPIONATI I KOSOVËS NË ÇIKLIZËM Me organizim të klubit të çiklizmit Prizreni dhe me mbështetjen e Federatës së Çiklizmit të Kosovës, është hapur kampionati i Kosovës në çiklizëm. Sfida e parë për rreth 40 çiklistë, ishte gara e kronometrit, në të cilën nga Prizreni deri ne Zhur, konkuruan 4 kategori. Në fund u arritën këto rezultate: Kategoria KADET: 1. Domenik Domgjoni (KÇ Prizreni) – 33:58min 2. Premtim Ademi…

Read More >>

Kryetari i Federatës së Ciklizmit të Kosovës, z.Avni Nuha, i ftuar në emisionin e mëngjesit në Radio Televizionin e Kosovës

Kryetari i Federatës së Ciklizmit të Kosovës, z.Avni Nuha, i ftuar në emisionin e mëngjesit në Radio Televizionin e Kosovës, për të diskutuar rreth problemeve, aksidenteve dhe vështirësive në trafik që çiklistët po ballafaqohen, konsideruar infrastrukturën aspak adekuate momentalisht. Për më shumë, shih videon më poshtë.

Read More >>

Kampionati i Kosovës në çiklizëm

Nën Organizimin e klubit çiklistik KÇ Prizereni nga Prizereni, dhe me mbështetje të Federatës së Çiklizmit të Kosovës, organizohet Kampionati i Kosovës në çiklizëm, në datat : 27 – 28 – 29 qershor, 2017. Fillimi i ketyre garave starton në ora 10 :00. Starti i kampionatit çiklistik do të jetë si në vijim : 27.06.2017 – GARA KRONOMETËR (të gjitha kategoritë) Shtegu: – Tek ATK (Tregu i Gjelbërt) – Bajram…

Read More >>

KOMUNIKATË PËR MEDIA

Prishtinë, 16 qershor, 2017 Për: MEDIAT E KOSOVËS Nga: Federata e Çiklizmit të Kosovës Federata e Çiklizmit të Kosovës, shprehë shqetësim për numrin e aksidenteve në trafik, të ndodhura në kohët e fundit, ku si cak kanë qenë edhe çiklistët tanë. Së fundmi, pasditën e djeshme të 15 qershor, 2017 në ora 19:20, dy nga sportistët e klubit të çiklizmit “AS Prishtina”, – Përparim Ibrahimi dhe Lorik Shabani – janë…

Read More >>