TOUR OF KOSOVO • Etapa/Stage 3,

12:32 am

Rezultatet/Results Paul Hennequin e fiton etapën e tretë të Tour of Kosovo. Vendi i dytë dhe i tretë u takoi holandezëve Joost Nat dhe Adne Van Engelen Rezultatet e plota/Full results https://www.procyclingstats.com/…/2021/gc/result/result

Read More >>

LETËR E PRESIDENTIT AVNI NUHA PËR KOMBËTAREN E KOSOVËS

12:31 am

Të nderuar pjesëtarë të Kombëtares së Kosovës në çiklizëm,Staf i trajnerëve të Kombëtares, Me lejoni që përmes kësaj forme, t’ju adresohem djemve që dhanë maksimumin për paraqitjen sa më të mirë të Kombëtares së Kosovës në garën më prestigjioze të çiklizmit në vendin tonë, “Tour of Kosova”. Gjatë tre ditëve, djemtë tanë u përballën me konkurencë të jashtëzakonshme dhe me një garë shumë të vështirë, në të cilën pjesëmarrëse ishin…

Read More >>

INNOCENTI E FITON ETAPËN E DYTË

11:04 pm

Simone Innocenti i Gragnano Sporting Club, e ka regjistruar kohën më të mirë në etapën e dytë të Tour of Kosova. Në shtegun e gjatë 144 km, Innocenti e ndali krononetri në 3h 12 minuta e 41 sekonda, duke e lënë prapa Ioannis Iliadis të ekipit grek “Aleos Team of Athens”. Në vendin e tretë ishte italiani tjetër i ekipit Gragnano, Davide Masi. Rezultatet e plota: https://www.procyclingstats.com/…/tour-of…/2021/stage-2

Read More >>

TOUR OF KOSOVA • SOT ETAPA E DYTË

11:03 pm

Evitoni qarkullimin në autostradë nga ora 11:00, në këtë drejtim:Morinë – Therandë – Miradi e Epërme – Lipjan – Kaçanik – Hani i Elezit Sot zhvillohet etapa e dytë, njëherit më e gjata e Tour of Kosova. Çiklistët pjesëmarrës do të sfidohen me 144 km tjera, duke u nisur nga pika kufitare në Morinë, për të vazhduar në autostradën “Ibrahim Rugova”, që kalon nëpër Therandë e deri në Miradi. Pastaj…

Read More >>

FÇK DHE KOK AFËR POLICIT TË LËNDUAR NË TOUR OF KOSOVA

11:00 pm

Gara e etapës së parë në Tour of Kosova, solli një aksident të rëndë të një prej pjesëtarëve të Njësitit të Motoçiklistëve në Policinë e Kosovës. Polici D.B. si pasojë e reshjeve të mëdha dhe kushteve të vështira klimatike, që e përcollën ditën e parë të garës, ka rrëshqitir, duke pësuar lëndime trupore. FÇK së bashku me Njësinë e Mjeksisë Emergjente dhe gjitha institucionet tjera të përfshira në organizim, ka…

Read More >>

TOUR OF KOSOVA • Dita 1 rezultatet / Day 1 results (142km)

10:59 pm

Tristan Delacroix i ekipit francez Sprinter Nice Metropole, ka dalë i pari pas etapës së parë të garës Tour of Kosova, e gjatë 142 km. Delacroix e mbylli garën në kohën 3:12:56 duke regjistruar shpejtësi mesatare prej 44km/h. I dyti u rëndit Ylber Sefa i Shqipërisë, kurse kohën e tretë më të mirë e regjistroi Léo Bouvier i Team France Defense. Të shtunën Tour of Kosova vazhdon me garën e…

Read More >>

GATI PËR TOUR OF KOSOVA • EVITONI LËVIZJET NË SEGMENTET E ZHVILLIMIT TË GARËS

3:24 pm

Të nderuar qytetarë, FÇK edhe sivjet e organizon garën më të madhe ndërkombëtare të çiklizmit “Tour of Kosova” në të cilën do të jenë pjesëmarrëse ekipe cilësore nga Evropa dhe Kanadaja. Ju rikujtojmë që të premten, më 16.07.2021 fillon ETAPA E PARË, me gjatësi 142 km. Ceremonia e hapjes do të jetë në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë nga ora 10:00, kurse menjëherë garuesit do të vazhdojnë në drejtim të lagjes…

Read More >>