DOWNHILL RACE GJERAVICA

5:22 pm

Gara e çiklizmit në disiplinen DOWNHILL, është zhvilluar me datën 2 dhe 3 tetor në Junik saktësisht në Bjeshkët e Nemuna, në një teren atraktiv dhe të përshtatshëm për zhvillimin e kësaj gare, meqë kjo garë kërkon terene specifike malore, terene të cilat lehtë mund të gjenden në bjeshket e Junikut, përreth Gjeravices. Fatmirësisht nuk ka pasur aksidente serioze, dhe ecuria e garës ka shkuar ashtu siç ishte planifikuar. Në…

Read More >>

Downhill Race GJERAVICA

8:58 pm

Klubi i Çiklizmit malorë ,,Mountain Bike Juniku’’ nga Juniku në bashkëpunim me Federatën e Çiklizmit të Kosovës organizon garën në çiklizëm në disiplinën ,,Downhill’’në bjeshkët e bukura të Junikut. Prandajë FÇK i bashkangjitet ftesës së klubit të Çiklizmit malorë ,,Mountain Bike Juniku’’ për të interesuarit për pjesëmarrje në këtë event sportiv do të mbahet me datë 02- 03.10.2021 në Junik. Për regjistrim mund të paraqiteni në numrin e telefonit të…

Read More >>

Delegacioni i Federatës së Çiklizmit të Kosovës merr pjesë në Kongresin e 190-të vjetor dhe merr mbështetje nga klubet belge

1:42 pm

Delegacioni i Federatës së Çiklizmit të Kosovës i përbërë nga Kryetari i Federatës, z. Avni Nuha dhe Sekretari i Përgjithshëm, z. Njazi Berisha përfaqësuan Federatën e Çiklizmit të Kosovës në Kongresin vjetor të 190-të me radhë dhe shënimin e 100 vjetorit të themelimit të Unionit Ndërkombëtar të – UCI të mbajtur më datë 24.09.2021 në Belgjikë. Gjatë periudhës së zhvillimit të kampionatit Botërore të mbajtur poashtu në Belgjikë nga data…

Read More >>

TOUR OF KOSOVO • Etapa/Stage 3,

12:32 am

Rezultatet/Results Paul Hennequin e fiton etapën e tretë të Tour of Kosovo. Vendi i dytë dhe i tretë u takoi holandezëve Joost Nat dhe Adne Van Engelen Rezultatet e plota/Full results https://www.procyclingstats.com/…/2021/gc/result/result

Read More >>

LETËR E PRESIDENTIT AVNI NUHA PËR KOMBËTAREN E KOSOVËS

12:31 am

Të nderuar pjesëtarë të Kombëtares së Kosovës në çiklizëm,Staf i trajnerëve të Kombëtares, Me lejoni që përmes kësaj forme, t’ju adresohem djemve që dhanë maksimumin për paraqitjen sa më të mirë të Kombëtares së Kosovës në garën më prestigjioze të çiklizmit në vendin tonë, “Tour of Kosova”. Gjatë tre ditëve, djemtë tanë u përballën me konkurencë të jashtëzakonshme dhe me një garë shumë të vështirë, në të cilën pjesëmarrëse ishin…

Read More >>

INNOCENTI E FITON ETAPËN E DYTË

11:04 pm

Simone Innocenti i Gragnano Sporting Club, e ka regjistruar kohën më të mirë në etapën e dytë të Tour of Kosova. Në shtegun e gjatë 144 km, Innocenti e ndali krononetri në 3h 12 minuta e 41 sekonda, duke e lënë prapa Ioannis Iliadis të ekipit grek “Aleos Team of Athens”. Në vendin e tretë ishte italiani tjetër i ekipit Gragnano, Davide Masi. Rezultatet e plota: https://www.procyclingstats.com/…/tour-of…/2021/stage-2

Read More >>

TOUR OF KOSOVA • SOT ETAPA E DYTË

11:03 pm

Evitoni qarkullimin në autostradë nga ora 11:00, në këtë drejtim:Morinë – Therandë – Miradi e Epërme – Lipjan – Kaçanik – Hani i Elezit Sot zhvillohet etapa e dytë, njëherit më e gjata e Tour of Kosova. Çiklistët pjesëmarrës do të sfidohen me 144 km tjera, duke u nisur nga pika kufitare në Morinë, për të vazhduar në autostradën “Ibrahim Rugova”, që kalon nëpër Therandë e deri në Miradi. Pastaj…

Read More >>

FÇK DHE KOK AFËR POLICIT TË LËNDUAR NË TOUR OF KOSOVA

11:00 pm

Gara e etapës së parë në Tour of Kosova, solli një aksident të rëndë të një prej pjesëtarëve të Njësitit të Motoçiklistëve në Policinë e Kosovës. Polici D.B. si pasojë e reshjeve të mëdha dhe kushteve të vështira klimatike, që e përcollën ditën e parë të garës, ka rrëshqitir, duke pësuar lëndime trupore. FÇK së bashku me Njësinë e Mjeksisë Emergjente dhe gjitha institucionet tjera të përfshira në organizim, ka…

Read More >>